Великий земельний обман влади
29 Листопада 2019
Голова Хмельницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина»

Влада заколисувала людей: буде прийнятий лише один закон по земельному ринку, завдяки якому вони нарешті зможуть продати свій пай за ринковою ціною. Це назвали кінцем економічного рабства. А насправді проголосовано не один, а три закони про землю, і про паї там – ні слова. Вони цілковито знищують фермерство, сприяють рейдерству і хижацькому господарюванню. Україна на межі — ми не просто віддаємо землю іноземцям за фук, а й стоїмо на межі катастрофи.

Всім очільникам України земельний ринок видавався золотим родовищем, яке зробить свого першовідкривача нечувано багатим. За мінімальною оцінкою йдеться про 3,5 трлн. євро, і це тільки вартість землі — а якщо врахувати переробний потенціал, то цю цифру слід на 10 помножити.

Але нинішня влада стала рекордсменом. Розказуючи всюди про один законопроект, насправді вона подала їх шість. Три — пусті папірці, відволікаючий маневр, щоб без обговорення пропхати в Раду ганебний законопроект № 2178-10, яким відкривається дикий ринок із доступом іноземців до купівлі землі з першого дня, а вітчизняний фермер жорстко упосліджується. Цей законопроект був проголосований із скандалом і порушеннями, в стилі найгірших із попередників.

Іще два — так звані “системні” законопроекти № 2194 та № 2195 – які вносять зміни до майже тридцяти законів України. Вони знімають абсолютно всі перепони перед масовою скупкою земель іноземцями та хижацьким використанням нашої землі. Їх теж проголосували, навіть не ставлячи українців до відома про їх жахливий зміст.

Ось лише один кричущий приклад. Вони скасовують поняття “особливо цінних земель” та саме поняття земельного паспорта. Тож найкращі чорноземи на торгах будуть прирівняні по якості із пісками, або й взагалі із скелею. Земля піде з молотка не просто по заниженій ціні, а за копійки, ніби це непотріб, а не скарб.

Але і цього їм було замало. Вони повністю скасовують контроль за землекористуванням. Покупець землі буде мати абсолютне право зробити із землею все, що захоче. Вгатити туди тонни хімії, виснажити енергетичними культурами, навіть просто зняти і продати плодючий шар. І це не страшилка — вони окремо записали в законопроект №2194 право власника знімати плодючий шар за власним розсудом.

Але і це ще не все. Земля буде продаватись виключно на електронних аукціонах, причому про них повідомлятимуть теж лише в електронній формі. І це тоді, коли дві третини наших сіл не лише не мають швидкісного Інтернету, а й взагалі часто не мають для цього обладнання?! Як же наші фермери прийматимуть в них участь?!

Вони кажуть, що фермери матимуть переважне право викупу. Але мовчать, що це лише право заплатити найвищу ціну по аукціону замість переможця. Навіть якщо наш фермер якимсь чином зможе взяти участь в електронних торгах, конкурувати він не зможе, бо агрохолдинг, іноземець, спекулянт завжди дасть значно вищу ціну.

Цю владу обирали, бо сподівались на краще, що “Слуги народу” будуть працювати для народу. Але тепер маски скинуто. Вони не лише не виправдали надій. А всупереч волі 73% українців, без референдуму, здають наш найбільший скарб на поталу світовим хижакам.

Досить брехні! Українці повинні сказати своє слово і не дати продати майбутнє своїх дітей.