Як показати свою любов дитині
06 Грудня 2019
нейропсихолог

Щоб показати любов до своєї дитини, необов’язково завалювати її подарунками або солодощами. Можна, а краще сказати – треба проявляти безумовну любов кожного дня. Адже всі батьки люблять свого малюка просто так, просто тому, що він є на світі. Це почуття не можна висловити розміром або ціною іграшки та кількістю цукерок.

Ось кілька способів, як показати дитині, що ви її любите

  • Говорити «чарівні» слова. Якщо дитина сказала «дякую» (наприклад за смачний сніданок) не забудьте відповісти «будь ласка». Якщо вона допомогла накрити на стіл або подала сумку перед виходом з дому, подякуйтеїй за уважність тв хазяйновитість.
  • Смійтеся разом. Придумуйте смішні слова та жарти. Так можна повеселитися і над розвитком мови попрацювати.
  • Грайте разом. Лялькове чаювання, гонки, збирання конструктора, перукарня, поробки з різних матеріалів, просто танці … Варіантів безліч. Спільна діяльність зближує та заряджає дитину та дорослого позитивом.
  • Разом читайте. Не тільки малюки, а й діти молодшого шкільного віку люблять, коли мама читає казку на ніч. Кожній дитині в радість слухати мамин голос. А якщо вона вже знає букви, можна читати казку за ролями.
  • Вечеряйте всією сім’єю. Дослідження американських вчених показали, що сімейна вечеря сприяє підвищенню дитячої самооцінки та стійкості до стресів. Плюс – це чудова нагода не лише послухати, а й почути один одного.
  • Спільно плануйте вихідні. Це відмінний спосіб показати дитині, що дорослі поважають її думку.
  • Дивіться в очі. Але не тільки тоді, коли повчаєте або сварите. Дивіться на дитину з ніжністю. Дивіться очима, які випромінюють віру в неї. Люблячий погляд – один з головних джерел емоційного підживлення для дітей.
  • Частіше обіймайте дитину. І дівчаток і хлопчиків. Фізичний прояв любові важливий для хлопців до 7-8-річного віку. А малюкам тим більше життєво необхідно, щоб їх гладили, колисали, пестили, цілували, притискали до грудей. До того ж, американські психологи та педіатри з’ясували, що для того, щоб дитина відчувала себе впевнено та спокійно, їй потрібно не менше 8 “обіймашок” на добу.
  • Даруйте дитині свою безроздільну увагу. Обов’язково виділяйте час кожного дня для спілкування з дитиною не відволікаючись на смартфон, ноутбук, телевізор або домашні справи. Хваліть, підбадьорюйте, якщо потрібно – давайте поради.

Є ще чимало способів, як показувати піклування та любов дітям. Головне – робити це щодня. Тоді дитина навчиться і сама проявляти ніжність до батьків та інших родичів, буде рости впевненою в собі людиною з розумінням своєї «потрібності» та важливості.

Більше інформації можете дізнатися на сторінці психологічного центріу“Інсайт” або за телефоном 097-665-08-45.

Читайте також: Як визначити, який темперамент у вашого малюка