Новини
Статистика

Хто найбільше заробив у вересні на Хмельниччині?

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в економіці області у вересні становила 7 431 грн. Це майже вдічі більше, ніж мінімальна зарплата (3 723 грн), проте на 17,8% нижче, ніж у середньому по Україні.

Вище середнього рівня по області у перший місяць осені заробітна була плата працівників державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (11 262 грн), сфери фінансової та страхової діяльності (11 123 грн), сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства (8 896 грн), промисловості (8 499 грн), транспортного, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (7778 грн).

Серед промислових видів діяльності найвищу платню отримували працівники підприємств із постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (11 397 грн). Її рівень перевищував середньообласний показник в півтора рази, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

Рівень заробітної плати працівників підприємств з тимчасового розміщування й організації харчування, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів перебував у межах 53,5–68,3% від середньообласного показника.

Реальна заробітна плата найманих працівників, порівняно з серпнем, зменшилась у вересні на 0,6%, а відносно вересня минулого року – на 12,3%.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 жовтня становила 15,8 млн.грн, або 1,0% фонду оплати праці, нарахованого за вересень.

У структурі загальної суми заборгованості 62,5% утворено на економічно активних підприємствах, 35,7% – на підприємствах, до яких впроваджена процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та 1,8% – на економічно неактивних підприємствах.

Вчасно не отримали заробітну плату 1,2 тисячі працівників економічно активних підприємств. Кожному з них не виплачено в середньому по 8 062 грн, що на 8,5% більше, ніж середня заробітна плата за вересень поточного року.

Автор: Тетяна Новак