Бюджет Хмельницького може втратити 12,5 мільйона

Саме стільки цього року розраховувало отримати місто від розміщення вільних коштів на депозитах. Але цю суму з бюджету-2019 доведеться вилучити, якщо уряд таки заборонить містам тримати кошти у банках. Постанова прийнята 23 січня, але поки не вступила у дію. Про це йдеться у сюжеті МТРК Місто.

«Якщо постанова буде підписана, якщо вона вступить у дію, нам доведеться коригувати бюджет і вилучати з дохідної частини 12, 5 мільйона гривень, – коментує міський голова Олександр Симчишин. – І це означає, що три-чотири вулиці, як мінімум, у цьому році ми капітально не відремонтуємо, бо нас позбавляють фінансового ресурсу».

Замість того, щоб класти гроші на короткострокові депозити, уряд пропонує містам купувати державні цінні папери. У фінуправлінні міської ради пояснюють: у такому разі мільйонні суми будуть заморожені на кілька місяців. На відміну від депозитів, які можна знімати у будь-який момент.

Розкритикувала постанову уряду і Асоціація міст України (АМУ). Там проаналізували документ і вважають: він порушує права органів місцевого самоврядування.

Постраждають від такого рішення уряду і банки, вважає консультант з правових питань регіонального відділення АМУ Дмитро Василенко. Вони ж бо розраховували на бюджетні гроші згідно з договорами. Тож тепер мають право судитися з міськими радами.

Наразі постанова Кабміну про заборону тримати бюджетні гроші на депозитах проходить процедуру доопрацювання. У міській раді сподіваються, що вона не буде опублікована.

За два з половиною роки завдяки розміщенню коштів на депозитах Хмельницький заробив понад 52 мільйони гривень. Це сума, за яку можна побудувати два дитячих садочки або встановити 35 дитячих майданчиків.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Хмельницька ОДА уклала 7 угод про міжнародне співробітництво з регіонами ЄС. Крім того, райони і міста області підписали 34 угоди про співпрацю з регіонами країн Євросоюзу. Між тим, європейські інвестиції на Хмельниччині становлять 95,6% загального обсягу акціонерного капіталу. Про це під час регіональної конференції “Євроінтеграція: сила можливостей” у Хмельницькому заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та […]

На Хмельниччині з‘явились перші офіційні мільйонери. Свої статки вони заробили на продажу нерухомості та на отриманні дивідендів, повідомляють у фіскальній службі. Загалом у ході кампанії декларування доходів, отриманих у 2018 році, декларації подав уже подав 641 житель Хмельницької області. Вони задекларували 88,6 мільйона гривень доходів. “Найактивніше декларують свої доходи жителі міст Хмельницький, Теофіполь, Старокостянтинів”, – […]

За перший місяць цього року від подолян до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 800 мільйонів гривень. Про це повідомляють у Головному управлінні Державної фіскальної служби у Хмельницькій області. Зазначається, що це на 100 мільйонів гривень, або на 13,5 відсотка більше, ніж у відповідному періоді 2018 року. “До державного бюджету спрямовано більше 350 мільйонів гривень. Податкові […]