У Хмельницькому обговорили перспективи впровадження ринку землі

У Хмельницькому обговорили перспективи впровадження ринку землі 26 Жовтня 2019 1 112
Економіка

В рамках  програми «Діалоги про Україну» у п’ятницю, 25 жовтня, з аграріями Хмельниччини спілкувались заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та уповноважений із земельних питань Роман Лещенко.

На зустріч з фахівцями запросили голів ОТГ та сільрад, представників агробізнесу краю, селян та громадськість, аби прояснити нюанси 11-ти зареєстрованих земельних законопроектів, пов’язаних з новими повноваженнями територіальних громад, які планується підсилити.

Ця тема набуває особливої терміновості у зв’язку з планами влади відносно ринку землі та скасування мораторію на продаж вже через рік – восени 2020 року.

На думку урядовців, тільки завдяки національному діалогу влада у майбутній реформі аграрного сектору зможе врахувати зауваження всіх сторін до законопроектів про обіг земель.

Заручившись підтримкою експертів, гості представили громаді основні тези майбутньої реформи, щоб разом пропрацювати основні розбіжності в баченні розвитку агросектору.

Стосовно очікувань від подільських аграріїв та критичних точок впровадження реформи пан Висоцький зауважив:

«Сільське господарство однозначно є інвестиційно-привабливою й пріоритетною галуззю у розвитку української економіки. Дискусія – це нормально, тому ми однозначно хочемо почути думку, різні думки. Головне, щоб вони були конструктивними, а не політичними».

За словами творців тематичних законопроектів, основною метою їх впровадження є надання українцям можливості рівного розпорядження землею зі збереженням існуючої сільськогосподарської системи та приведенням імпульсів розвитку у галузь.

Антирейдерські закони, запровадження моніторингу та антимонопольного контролю, передача земель громадам, усунення Держгеокадастру від управління землею, дерегуляція землеустрою, удосконалення права орендаря – тільки частина новацій, які несе майбутня реформа.

За пропонованими урядовцями змінами право на купівлю землі матимуть громадяни України, юридичні особи, утворені за законодавством України, територіальні громади та держава. Вже з 1 січня 2020 року на купівлю землі не матимуть права юридичні особи, бенефіціарними власниками яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені не за українським законодавством, іноземні держави.

Крім того,  мають вступити в силу обмеження площ у власності: до 35% на одну об’єднану територіальну громаду; до 8% – на область і до 0,5% – на територію України.

Також урядовці пропонують знизити відсоткову ставку по кредиту для аграріїв до 3-7%. На програму «Здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для купівлі земель сільськогосподарського призначення» виділено 4,4 млрд. гривень. Стосовно компенсацій пропонується два шляхи – компенсація відсотків за кредитом у розмірі облікової ставки НБУ та/або одноразова компенсація тіла кредиту у розмірі облікової ставки НБУ.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко наголосив на важливості налагодження продуктивного діалогу між аграріями краю та урядом:

«Ми повинні зрозуміти – ринок землі повинен бути. Є власник землі, земельного паю. Не кожен сьогодні може ним управляти, не кожного сьогодні влаштовує рівень орендної плати. Багато паїв перейшло у спадок людям, які проживають в місті, і вони мають бажання їх продати.  Є селяни, люди похилого віку, що потребують коштів на лікування. Можливо, цей ринок землі – змога продати й отримати кошти – життя комусь врятує. Тому зміни та реформування системи просто необхідні».

У діалозі з агрогромадою найактивнішим запитом була безпека, як орендаря, так і пайщика, встановлення законодавчого страхування ризиків та убезпечення пріоритету у купівлі саме українському селянину.

Як зазначили учасники зустрічі – тільки спільними зусиллями майбутня реформа набуде характеристик, які допоможуть агрогалузі стати початком післякризової розбудови української економіки й привабити на українські землі не просто покупця землі, а інвестора.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Читати інші новини

Ринок праці Хмельниччини: кого шукають роботодавці 09 Вересня 2024 435 Ринок праці Хмельниччини: кого шукають роботодав...
Популярними залишаються професії у сферах: торгівлі та послуг, транспорту, с...
У Хмельницькому об’єднують бізнес аби підтримати захисників 09 Вересня 2024 378 У Хмельницькому об’єднують бізнес аби підт...
У Хмельницькому презентували новий соціальний проєкт, що має на меті підтрим...
Малий та середній бізнес Хмельниччини цього року отримав 559 пільгових кредитів 08 Липня 2024 393 Малий та середній бізнес Хмельниччини цього року...
Протягом першої половини 2024 року суб’єкти малого та середнього підприємниц...
У Хмельницькому обговорювали цифрові рішення для розвитку громад 20 Травня 2024 445 У Хмельницькому обговорювали цифрові рішення для...
Конференція стала унікальною в межах Хмельницької області та надала нові мож...
Хмельниччина отримає 160,5 мільйонів субвенцій для відновлення об’єктів, які зазнали негативного впливу військової агресії росії 22 Лютого 2024 354 Хмельниччина отримає 160,5 мільйонів субвенцій д...
За фінансовою угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком (проє...
Фонд держмайна виставив на приватизацію Закупнянський кар’єр на Хмельниччині 02 Лютого 2024 1 506 Фонд держмайна виставив на приватизацію Закупнян...
Регіональним відділенням Фонду державного майна України виставлено на відкри...
У Городку та Красилові будують індустріальні парки 23 Грудня 2023 6 836 У Городку та Красилові будують індустріальні пар...
Напередодні, 22 грудня, рішенням Кабміну до реєстру промислових парків Украї...
Хмельниччина підтримує флешмоб Мінагрополітики до Дня працівників сільського господарства 16 Листопада 2023 460 Хмельниччина підтримує флешмоб Мінагрополітики д...
Хмельниччина підтримує флешмоб Мінагрополітики «Пишаюсь українськими фермера...
Дивитись все Дивитись все