Мешканців Хмельниччини просять подбати про людей із зони ризику | Поділля News
Новини
АКТУАЛЬНО

Мешканців Хмельниччини просять подбати про людей із зони ризику

На сьогоднішньому брифінгу заступниця голови Хмельницької ОДА Оксана Ситницька повідомила оперативну інформацію про те, як живе Хмельницька область в умовах карантину.

За останньою інформацією на території Хмельницької області не зафіксовано жодного хворого та жодної підозри на коронавірус.

Ціни на продукти в області моніторитимуть антимонопольники. Певні проблеми з цим є, оскільки люди панікують і скуповуються з запасом, чим користуються недобросовісні підприємці. Але, як зазначила Оксана Ситницька, ситуація із забезпеченням продуктами є стабільною і постійно вивчається.  

Відсьогодні в Україні обмежено міжміський та міжобласний рух. В зв’язку з цим ректорів вузів, в тому числі, Хмельниччини попросили подбати про проживання студентів, які з тих чи інших причин не мають можливості залишити гуртожитки. Зокрема, це стосується тих студентів, хто не має сімей або не встиг дістатися додому.

Також посадовиця звернулася до населення Хмельниччини з проханням не створювати паніку та не проявляти агресії до працівників медичної сфери. На сьогодні всі вони пройшли додаткові навчання та інструктажі, як діяти в умовах виявлення коронавірусної інфекції. Йдеться не лише про лікарів інфекційної лікарні, а про медиків на усіх рівнях.

Щодо нарікань на неналежне надання допомоги сімейними лікарями пацієнтам зі скаргами, Оксана Ситницька прокоментувала, що є певний алгоритм дії, якого дотримуються медичні працівники. Сімейні лікарі не зобов’язані приїжджати на виклик до пацієнта, якщо у нього є підозра на інфекційну хворобу. Це робиться, в першу чергу, для убезпечення як медиків, так і хворих.

Блокпости навколо Нетішина, які почали працювати від учора, покликані, за словами посадовиці, в першу чергу забезпечити безперебійну роботу стратегічного об’єкта. Для цього потрібно, аби працівники ХАЕС були максимально здорові та в безпеці. Саме для цього запроваджений контроль над в’їздом та виїздом з міста.

На Хмельниччині наразі складають списки потенційних волонтерів на випадок надзвичайних ситуацій, пов’язаних з коронавірусом. Як розповіла заступниця голови ОДА, у районах області вже почалася робота з розповсюдження інформації щодо захворювання. Також у сфери роботи волонтерів може увійти турбота про людей похилого віку, які є в зоні ризику і не завжди здатні подбати про себе самостійно.

Робити це можуть не лише волонтери, а й усі небайдужі люди. Наприклад, подбати про літніх сусідів або знайомих – допомогти з придбанням продуктів, ліків або у вирішенні інших побутових проблем.

Окремо складають списки людей, які так чи інакше дотичні до медичної сфери, аби можна було покликати їх на допомогу у разі потреби.

Детальніше про брифінг – у відео UA Поділля

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter