60 громад Хмельниччини: як поділили райони | Поділля News

60 громад Хмельниччини: як поділили райони

Затвердження перспективного плану Хмельницької області не лише визначило межі та перелік об’єднаних територіальних громад, а й додало очільникам деяких з них нових преференцій. 

Перспективним планом Хмельниччини, який днями затвердив Кабінет Міністрів України, остаточно визначено: в області буде створено 60 громад. Яких змін зазнав остаточно затверджений Урядом розподіл на громади Хмельницької області та чи були враховані пропозиції деяких громад, в ефірі Суспільне Поділля розповів виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Хмельниччини Сергій Яцковський.

Хмельниччина – одна з тих областей, де перспективний план охоплював територію всієї області. Чому це важливо і чому це питання на сьогодні таке актуальне? Де-факто відбулося завершення першого етапу адміністративної територіальної реформи. На другому відбудеться реформування районів.

Відповідно до останніх змін до законодавства, Кабінет Міністрів має право визначати межі територіальних громад і визначати їх адміністративний центр. Важливо це в зв’язку з тим, що Бюджетний кодекс регулює питання бюджету, і в ньому чітко зазначено, що прямі міжбюджетні відносини мають громади, межі яких збігаються з межами, визначеними перспективним планом, які створені за законом, – пояснює Сергій Яцковський.

Частина громад на Хмельниччині уже створена, частина – доповниться декількома сільськими радами, іноді – з сусідніх районів, частина – створюватимуться з нуля. Офіційно «запрацюють» новостворені громади лише після того, як у жовтні відбудуться вибори, на яких обиратимуть їхніх очільників та депутатів, які представлятимуть та захищатимуть інтереси мешканців ОТГ.

До затвердження перспективного плану на території області існувало дві громади, які мали однакову назву «Дунаєвецька – з центрами в місті Дунаївці та в смт Дунаївці (яке часто ще називають станція Дунаївці). Остання, за словами Сергія Яцковського, змінить назву на «Новодунаєвецька», оскільки закон забороняє існування декількох громад з однаковими назвами в межах однієї області. Але жодних інших змін, крім назви, ця громада, яка вже створена і працює, не зазнає.

Об’єднання громад з містами обласного значення не призводить до втрати статусу населеного пункту.

Якщо, до прикладу, є село Ходорівці  Кам’янець-Подільського району, то після створення Кам’янець-Подільської міської ОТГ воно так і залишиться селом Ходорівці у складі міської ОТГ. Межі міста від цього не розширяться. Відповідно, тарифи, субсидії, все решта – те, що діяло як для села, те і залишиться, – пояснює Сергій Яцковський. 

Свого часу Олешинська та Шаровечківська громади відстоювали свої межі та не дуже хотіли «зливатися» з Хмельницьким.

Місту потрібна територія для розвитку, місту потрібна територія для просування індустріальних та адміністративних парків, а селу потрібні компетенції. Ті можливості, які може надавати, до прикладу, “Хмельницькводоканал” або управління з експлуатації автодоріг, в рази відрізняються від можливостей Шаровечки або Олешина, – каже Сергій Яцковський.

Крім того, старости населених пунктів або старостинських округів автоматично стають членами виконкому міської ОТГ.

Закон говорить про те, що староста має право на виконкомі вносити пропозиції щодо розподілу коштів, які збираються на його території. Крім того, є окремий закон про статус старости. І без погодження з старостою, до прикладу, міська рада не має права продати або ліквідувати жодний майновий комплекс на території старостинського округу. Тож обирати тих, хто представлятиме громади, потрібно відповідально та з розумом. Обирати потрібно тих, хто насправді відстоюватиме інтереси громади, – підсумував Сергій Яцковський. 

Перелік громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, виглядає так:

  1. Антонінська (Антонінська, Васьківчицька, Великомедведівська, Великоорлинська, Великосалиська, Гриценківська, Корчівська, Кременчуківська, Криворудська, Ледянська, Севрюківська, Терешківська). Адміністративний центр – смт Антоніни.
  2. Берездівська (Берездівська, Великоправутинська, Горицька, Дяківська, Малоправутинська, Манятинська, Мирутинська, Мухарівська, Піддубецька, Печиводська, Ставичанська, Сьомаківська, Хвощівська). Адміністративний центр – село Берездів.
  3. Білогірська (Білогірська, Великоборовицька, Вікнинська, Вільшаницька, Гулівецька, Денисівська, Залузька, Йосиповецька, Квітневська, Коритненська, Кур’янівська, Малоборовицька, Мокроволянська, Перерослівська, Семенівська, Сивківська, Ставищанська, Сушовецька, Хорошівська, Юрівська). Адміністративний центр – смт Білогір’я.
  4. Війтовецька (Війтовецька, Бокиївська, Бронівська, Завалійська, Зеленівська, Криштопівська, Кривачинецька, Купільська, Павликовецька, Петриковецька, Писарівська, Порохнянська, Сарнівська). Адміністративний центр – смт Війтівці.
  5. Віньковецька (Віньковецька, Великоолександрівська, Говорівська, Дашковецька, Женишковецька, Зорянська, Карачієвецька, Майдано-Олександрівська, Нетечинецька, Осламівська, Охрімовецька, Петрашівська, Пилипо-Олександрівська, Яснозірська). Адміністративний центр – смт Віньківці.
  6. Вовковинецька (Вовковинецька, Гришковецька, Городищенська, Згароцька, Клопотівецька, Коричинецька, Майдан-Чернелівецька, Радовецька). Адміністративний центр – смт Вовковинці.
  7. Волочиська (Волочиська, Авратинська, Богданівська, Вочковецька, Гарнишівська, Зайчиківська, Клининська, Копачівська, Користовецька, Курилівська, Маначинська, Новогреблівська, Ожиговецька, Полянська, Поповецька, Рябіївська, Соломнянська, Тарнорудська, Федірківська, Холодецька, Чухелівська, Щаснівська, Яхновецька). Адміністративний центр – місто Волочиськ.
  8. Ганнопільська (Ганнопільська, Великоскнитська, Довжківська, Киликиївська, Клепачівська, Малоскнитська, Хоняківська). Адміністративний центр – село Ганнопіль.
  9. Гвардійська (Гвардійська, Гелетинецька, Жучковецька, Райковецька, Чабанівська). Адміністративний центр – село Гвардійське.
  10. Городоцька (Городоцька, Бедриковецька, Варовецька, Великокарабчіївська, Великояромирська, Жищинецька, Кремінянська, Кузьминська, Купинська, Лісоводська, Лісогірська, Немиринецька, Новопорічанська, Новосвітська, Остапковецька, Підлісноолексинецька, Пільноолексинецька, Радковицька, Скіпченська, Старопісочнянська, Хмелівська, Чорниводська). Адміністративний центр – місто Городок.
  11. Грицівська (Грицівська, Великошкарівська, Лотівська, Малошкарівська (Полонський район), Микулинська (Полонський район), Рожчинянська, Сасанівська (Полонський район). Адміністративний центр – смт Гриців.
  12. Гуківська (Гуківська, Жабинецька, Пукляківська, П’ятничанська). Адміністративний центр – село Гуків.
  13. Гуменецька (Гуменецька, Абрикосівська, Великозаліснянська, Голосківська, Думанівська, Заліська Друга, Нігинська, Супрунковецька, Циківська (Чемеровецький район). Адміністративний центр – село Гуменці.
  14. Деражнянська (Деражнянська, Божиковецька, Волоськівська, Галузинецька, Гатнянська, Загінецька, Зяньковецька, Кальнянська, Копачівська, Коржовецька, Лозівська, Мазниківська, Маниковецька, Нижнянська, Новосілецька, Пилипівська, Шпичинецька, Шиїнецька, Яблунівська, Явтухівська, Яськовецька). Адміністративний центр – місто Деражня.
  15. Дунаєвецька (Дунаєвецька, Великожванчицька, Великокужелівська, Великопобіянська, Вихрівська, Воробіївська, Ганнівська, Гірчичнянська, Голозубинецька, Гуто-Яцьковецька, Дем’янковецька, Держанівська, Залісцівська, Зеленченська, Іванковецька, Лисецька, Малокужелівська, Малопобіянська, Миньковецька, Нестеровецька, Рахнівська, Рачинецька, Сиворогівська, Січинецька, Сокілецька, Чаньківська). Адміністративний центр – місто Дунаївці.
  16. Жванецька (Жванецька, Гринчуцька, Завальська, Ластовецька, Рудська, Сокільська, Слобідсько-Рихтівська). Адміністративний центр – село Жванець.
  17. Закупненська (Закупненська, Вівсянська, Вільховецька, Голенищівська, Гусятинська, Івахновецька, Кутковецька). Адміністративний центр – село Закупне.
  18. Заслучненська (Заслучненська, Великозозулинецька, Глібківська, Котюржинецька, Малоклітнянська). Адміністративний центр – село Заслучне.
  19. Зіньківська (Зіньківська, Адамівська, Грим’яцька, Покутинецька). Адміністративний центр – село Зіньків.
  20. Ізяславська (Ізяславська, Білівська, Білогородська, Білотинська, Двірецька, Завадинецька, Клубівська, Лютарська, Мислятинська, Михнівська, Поліська, Радошівська, Ріпківська, Сошненьска, Топорівська, Тишевицька, Шуровецька). Адміністративний центр – місто Ізяслав.
  21. Кам’янець-Подільська (Кам’янець-Подільська, Зіньковецька, Довжоцька, Колибаївська, Рихтівська, Ходоровецька). Адміністративний центр – місто Кам’янець-Подільський.
  22. Китайгородська (Китайгородська, Дерев’янська, Калачковецька, Колодіївська). Адміністративний центр – село Китайгород.
  23. Красилівська (Красилівська, Веселівська, Волицька, Воскодавинська, Дружненська, Западинська, Заставківська, Кульчинківська, Лагодинецька, Митинецька, Манівецька, Печеська, Чепелівська, Чернелівська, Яворовецька). Адміністративний центр – місто Красилів.
  24. Крупецька (Крупецька, Головлівська, Лисиченська, Полянська). Адміністративний центр – село Крупець.
  25. Ленковецька (Ленковецька, Великорішнівська, Вербовецька, Коськівська, Мокіївська, Старобейзимська, Чотирбоківська). Адміністративний центр – село Ленківці.
  26. Летичівська (Летичівська, Голенищівська, Горбасівська, Гречинецька, Грушковецька, Козачківська, Кудинська, Майдан-Вербецька, Руднянська, Сахнівська, Снітівська, Сусловецька, Чаплянська, Ялинівська). Адміністративний центр – смт Летичів.
  27. Лісовогринівецька (Лісовогринівецька, Аркадіївецька, Гнатовецька, Пашковецька, Печеськівська, Стуфчинецька, Терешовецька, Шпичинецька). Адміністративний центр – село Лісові Гринівці.
  28. Маківська (Маківська, Михайлівська, Чечельницька). Адміністративний центр – село Маків.
  29. Меджибізька (Меджибізька, Волосовецька, Голосківська, Митковецька, Требуховецька, Шрубківська, Ярославська). Адміністративний центр – смт Меджибіж.
  30. Миролюбненська (Миролюбненська, Ілляшівська, Немиринецька, Сковородківська, Самчинецька,). Адміністративний центр – село Миролюбне.
  31. Михайлюцька (Михайлюцька, Городнявська, Корчицька, Рилівська). Адміністративний центр – село Михайлючка.
  32. Наркевицька (Наркевицька, Бубнівська, Дзеленецька, Пахутинецька, Трительницька, Чернявська, Шмирківська). Адміністративний центр – смт Наркевичі.
  33. Нетішинська (Нетішинська, Старокривинська (Славутський район). Адміністративний центр – місто Нетішин.
  34. Новодунаєвецька (Дунаєвецька, Лошковецька, Малієвецька, Малокарабчіївська, Морозівська, Міцовецька, Підлісномукарівська, Ставищенська, Тернівська, Тиннянська, Томашівська, Удріївська). Адміністративний центр – смт Дунаївці.
  35. Новоушицька (Новоушицька, Березівська, Борсуківська, Браїлівська, Бучайська, Вахновецька, Глібівська, Заміхівська, Зеленокуриловецька, Івашковецька, Капустянська, Косиковецька, Куражинська, Кучанська, Малостружківська, Отроківська, Песецька, Пилипковецька, Пилипохребтіївська, Ставчанська, Струзька), Адміністративний центр – смт Нова Ушиця.
  36. Орининська (Орининська, Заліська, Кадиївська, Підпилип’янська, Приворотська, Шустовецька). Адміністративний центр – село Оринин.
  37. Плужненська (Плужненська, Борисівська, Дертківська, Кунівська, М’якотівська, Шекеринецька). Адміністративний центр – село Плужне.
  38. Полонська (Полонська, Бражинецька, Білецька, Великоберезнянська, Великокаленицька, Воробіївська, Котелянська, Котюржинецька, Кустовецька, Новолабунська, Новоселицька, Онацьковецька, Прислуцька, Роговичівська). Адміністративний центр – смт Полонне.
  39. Понінківська (Понінківська, Буртинська), Адміністративний центр – смт Полонне.
  40. Розсошанська (Розсошанська, Андрійковецька, Баламутівська (Ярмолинецький район), Виноградівська (Ярмолинецький район), Малиницька, Монастироцька (Ярмолинецький район), Михайлівська (Ярмолинецький район), Ружичанська, Скаржинецька (Ярмолинецький район), Шумовецька). Адміністративний центр – село Розсоша.
  41. Сатанівська (Сатанівська, Бубнівська, Веселецька, Іванковецька, Кам’янська, Клинівська, Курівська, Хоптинецька, Юринецька). Адміністративний центр – смт Сатанів.
  42. Сахновецька (Сахновецька, Великопузирківська, Ліщанська, Новосільська, Теліжинецька, Тернавська, Христівська). Адміністративний центр – село Сахнівці.
  43. Славутська (Славутська, Варварівська). Адміністративний центр – місто Славута.
  44. Слобідко-Кульчієвецька (Слобідко-Кульчієвецька, Врубловецька, Кам’янська, Кульчієвецька, Княжпільська, Панівецька, Устянська). Адміністративний центр – село Слобідка-Кульчієвецька.
  45. Смотрицька (Смотрицька, Балинська, Лисогірська, Старогутянська). Адміністративний центр – смт Смотрич.
  46. Солобковецька (Солобковецька, Глушковецька, Проскурівська, Стріховецька, Тарасівська). Адміністративний центр – село Солобківці.
  47. Старокостянтинівська (Старокостянтинівська, Баглаївська, Березненська, Великомацевицька, Великочернятинська, Вербородинська, Веснянська, Волице-Керекешинська, Григорівська, Губчанська, Іршиківська, Капустинська, Огіївська, Пашковецька, Пеньківська, Радковецька, Решнівецька, Росолівецька (Красилівський район), Самчиківська, Сахновецька, Стецьківська). Адміністративний центр – місто Старокостянтинів.
  48. Староостропільська (Староостропільська, Вишнопільська, Коржівська, Ладигівська, Сербинівська, Чорнянська). Адміністративний центр – село Старий Остропіль.
  49. Старосинявська (Старосинявська, Адампільська, Бабинська, Заставецька, Залісянська, Івківська, Лисанівська, Мшанецька, Новосинявська, Ожарівська, Паплинецька, Пасічнянська. Пилявська, Пилявківська, Сьомаківська, Харковецька, Цимбалівська). Адміністративний центр – смт Стара Синява.
  50. Староушицька (Староушицька, Грушківська, Крушанівська, Нефедівська, Подільська, Чабанівська). Адміністративний центр – смт Стара Ушиця.
  51. Судилківська (Судилківська, Вовківецька, Городищенська, Новичівська, Серединецька, Хролинська). Адміністративний центр – село Судилків.
  52. Теофіпольська (Теофіпольська, Базалійська, Бережинецька, Борщівська, Великолазучинська, Воронівецька, Волицька, Волиця-Польова, Гаврилівська, Гальчинецька, Ільковецька, Карабіївська, Кунчанська, Лідихівська, Михиринецька, Михнівська, Новоставецька, Олійницька, Ординецька, Поляхівська, Святецька, Турівська, Шибенська, Човгузівська). Адміністративний центр – смт Теофіполь.
  53. Улашанівська (Улашанівська, Бачманівська, Волицька, Жуківська, Іванівська, Марачівська, Миньковецька, Ногачівська, Хоровецька, Цвітоська). Адміністративний центр – село Улашанівка.
  54. Хмельницька (Хмельницька, Бахматовецька, Богдановецька (Деражнянський район), Водичківська, Давидковецька, Копистинська, Малашовецька, Масівецька, Олешинська, Пироговецька, Пархомовецька, Черепівківська, Шаровечківська). Адміністративний центр – місто Хмельницький.
  55. Чемеровецька (Чемеровецька, Андріївська, Бережанська, Більська, Вишнівчицька, Жердянська, Залучанська, Зарічанська, Кормильчанська, Кочубіївська, Красноставська, Кугаєвецька, Летавська, Почапинецька, Свіршковецька, Слобідсько-Смотрицька, Сокиринецька, Степанівська, Хропотівська, Чорнянська, Шидловецька, Юрковецька, Ямпільчицька). Адміністративний центр – смт Чемерівці.
  56. Чорноострівська (Чорноострівська, Антонівська, Везденецька, Грузевицька, Захаровецька, Миколаївська, Осташковецька, Педосівська, Рідкодубська, Ставчинецька). Адміністративний центр – смт Чорний Острів.
  57. Шепетівська (Шепетівська, Плесненська, Пліщинська). Адміністративний центр – місто Шепетівка.
  58. Щиборівська (Щиборівська, Кузьминська, Михайлівецька). Адміністративний центр – село Щиборівка.
  59. Ямпільська (Ямпільська, Воробіївська, В’язовецька, Довгалівська, Миклашівська). Адміністративний центр – смт Ямпіль.
  60. Ярмолинецька (Ярмолинецька, Антоновецька, Баранівська, Боднарівська, Буйволовецька, Вербецька, Вербецько-Мурована, Жилинецька, Кадиївська, Косогірська, Москалівська, Пасічнянська, Правдівська, Савинецька, Соколівська, Соснівська, Сутковецька, Томашівська, Шарівська, Ясенівська). Адміністративний центр – смт Ярмолинці.

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter