Новини
Економіка

Міський голова Нетішина занепокоєний долею ХАЕС

Нещодавно міський голова Нетішина Олександр Супрунюк обговорив з представниками місцевих медіа питання життєдіяльності Нетішинської міської ОТГ. 

Очільник міста розповів, що в умовах карантину не легко було наповнювати казну міської ОТГ. Але загалом за результатами надходжень в І кварталі ці збитки були перекриті.

«Це вселяє оптимізм. Разом з тим, є певні хвилювання, пов’язані з фінансовим станом на АЕС. Нині катастрофічна ситуація в енергетичному секторі економіки України. Як веде себе влада з атомною енергетикою не може не турбувати всіх нас – переважна більшість нетішинців у тій чи іншій мірі перебувають в залежності від АЕС,її стабільної роботи і належного фінансування. Нині 3енергоблоки не працюють (Запорізька і Рівненська АЕС), на них не закуплене паливо. В обмеженому режимі працює ХАЕС. І це є проблема. Не сплата за півмісяця заробітної плати працівникам ХАЕС – і «по швах» тріщатиме бюджет Нетішина»,зазначив міський голова Олександр Супрунюк.

Міською радою на пленарних засіданнях неодноразово приймались звернення у різні інстанції з приводу недопущення обмеження виробництва атомної енергії за рахунок теплової і «зеленої», зменшення ринку електроенергії та ін. 

«Я вважаю, що «зелена» енергетика – це фейк. Через 20 років ми матимемо проблему з утилізації сонячних батарей. Найбільш екологічна і безпечна електроенергія – атомна. Це повинні розуміти всі, але, шкода, що у нашому суспільстві політика переважає здоровий глузд. Я думаю, що пройде час і все стане на свої місця. Але зараз ситуація небезпечна», – сказав Олександр Супрунюк.

І далі зауважив, що атомна енергетика дає дешеву електроенергію. Люди не розуміють, що пільгових 100 кВт. і плюс діючий тариф для споживачів – це виключно за рахунок атомної енергетики і гідроелектростанцій. Дешевшої енергії, ніж атомна, не має. Нею перекривають дорогу теплову енергію та «зелену», яку купують, здебільшого, в приватних структур. А тому нині ДП НАЕК «Енергоатом» змушене брати кредити, щоб виплатити заробітну плату працівникам.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter