Новини
Економіка

На Хмельниччині планують зібрати більший урожай яблук, ніж торік

Попри те, що впродовж травня спостерігались заморозки та багато дерев постраждало, за прогнозами експертів — виробники мають всі шанси зібрати більший урожай яблук, ніж минулого року. Про це повідомляє департамент розвитку промисловості та сілького господарства Хмельницької ОДА.

Хмельниччина – це особливий регіон, який характеризується сприятливими ґрунтово – кліматичними умовами для ведення яблуневого садівництва.

Всього в області під садами утримується понад 16 тис. га площ, з них 14 тис. га — садки у родючому віці. Щорічно валовий збір плодово-ягідної продукції становить 200-220 тис. тонн.

В нашій області товарним садівництвом займаються понад 60 господарств. Найбільші площі вирощування плодово-ягідної продукції мають ТДВ «Городоцьке», ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Агроінвестгруп», ФГ «Айстра 1» та ряд інших господарств різних форм власності.

Дуже популярним є вирощування плодів і ягід у мілких фермерських господарствах та господарствах населення. Питома вага таких підприємств у виробництві плодово-ягідної продукції становить 92 %.

У цього року діє Урядова програма фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства, відповідно до якої будуть частково відшкодовуватись затрати господарств різних форм власності на закладку молодих садків і догляд за ними, а також вартість робіт по будівництву холодильників з регульованим газовим середовищем для зберігання продукції. (Чинна постанова КМУ № 587 від 15.05.2005 року).

Автор: Юлія Ростоцька

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter