Керівник поліцейського оркестру Хмельниччини захищає Україну разом з синами
Керівник та соліст оркестру ГУНП в Хмельницькій області Віктор Шайда, який до 24 лютого цього року жодного разу не тримав зброї у руках, а перемоги отримував зазвичай у творчих поєдинках на сценах відомих пісенних фестивалів, з початком війни в Україні різко змінив амплуа.
Разом із двома синами-студентами уже 26 лютого він вступив до лав місцевої тероборони, а згодом усі троє, пройшовши пришвидшену підготовку, стали військовослужбовцями 19-го окремого стрілецького батальйону ЗСУ.
В цьому випадку не сини пішли за мною, а я пішов за синами, — говорить Віктор. — Мої діти заявили свою чітку громадянську позицію і в мене не було іншого способу їх підтримати, як піти з ними. Я пишаюся таким вибором своїх хлопців і радий, що ми разом з дружиною виховали справжніх дієвих патріотів.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/07/shajda-zsu-01-1024x608.jpg)
Віктор Шайда працює в оркестрі Головного управління Національної поліції Хмельницької області уже понад 20 років. Спочатку був солістом, а згодом очолив музичний колектив у погонах.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/07/shajda-zsu-02-1024x676.jpg)
Змінити мікрофон на автомат було нелегко, але людина до всього звикає, — говорить Віктор, — особливо, коли мова йде про безпеку твоєї країни і твоєї родини.
Музикант завжди був патріотом своєї Батьківщини до глибини душі, тому і очолюваний ним оркестр має у репертуарі, окрім сучасної музики, десятки патріотичних пісень. До слова сказати, і оркестр ГУНП, і його керівник добре відомі далеко за межами України. У мирний час їх постійно запрошували представляти не лише українську поліцію, а й Україну в цілому на численних міжнародних фестивалях військової музики.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/07/shajda-zsu-04-1024x676.jpg)
Віктор щиро вірить, що перемога уже близько і незабаром поліцейський музичний колектив зможе проїхатися концертним туром з переможними піснями по усіх звільнених містах України.
Жодних сумнівів щодо того, брати чи не брати зброю до рук, у музиканта не було. Сини завжди ним пишалися, тож він був зобов’язаний підтримати рішення дітей власним прикладом.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/07/shajda-zsu-03-1024x676.jpg)
До речі, старшому із дітей довелося захищати диплом бакалавра онлайн прямо під обстрілом. Хлопець успішно впорався із цією задачею.
Музичний талант допомагає Віктору і на передовій: під час чергувань він вправно ще здалека по звуку розрізняє, що «летить» на позиції: чи то касетні «Гради», чи артилерійські снаряди. Ну а у короткі хвилини перепочинку він підтримує бойовий дух побратимів патріотичними піснями.
На жаль, зброя агресора не оминула і співака — під час одного з ракетних обстрілів його було поранено.
На запитання про те, що з побаченого на війні найбільше його вразило, Віктор Шайда відповів:
Найбільше мене вразили звичайні цивільні люди. Попри те, що місто, яке ми обороняємо, на третину зруйноване, немає їжі, води, вони не залишають його, а вірять в українське військо, в те, що Україна відновить свої кордони. І це для нас наче промінчик сонця на руїнах, який вселяє надію, що перемога обов’язково буде за нами.
За інформацією поліції Хмельницької області
Автор: Адміністратор сайтуВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook