Новини
Хмельниччина туристична

Бакота на Хмельниччині: місце, якого нема на карті

За 27 кілометрів від Кам’янця-Подільського розкинулася Бакота – затоплена 40 років тому задля розширення Новодністровської ГЕС місцевість на Поділлі. В умовах війни, коли чимало морських курортів стали недоступними для українців, ця зона відпочинку має неабиякий попит та може задовольнити як любителів активного, так і спокійного відпочинку.

Площа утвореної затоки – 1590 гектарів. Глибина водосховища тут – понад 40 метрів. В долині Дністра після будівництва ГЕС повністю пішли під воду 35 сіл. Близько 65 були частково підтоплені. Будівництво гідроелектростанції стартувало на початку 80-х і тривало до 1985 року. Ширина Дністра у цій місцині була максимум 80-100, а його притоки – річки Ушиця – 20-30 метрів. Після затоплення Дністер розлився на кілометр-півтора, Ушиця – до 300 метрів, на Бакотській затоці розлив – майже 5 км вшир.

Затоплення відбувалось поетапно. Кожних пів року ставилась мітка, на яку має піднятись вода впродовж найближчих місяців. Таким чином людей попереджали про те, що їм необхідно виселитись. Ті, які самостійно руйнували свої оселі, отримували компенсації.

Один з міфів Бакоти – на дні затоки можна побачити залишки будинків. Насправді всі споруди перед затопленням зруйнували вщент.

Бакота визнана найкращим місцем України у номінації “7 природних чудес”. Своєю популярністю локація завдячує поєднанню феноменальної краси, наявності природних джерел і монастиря.

Приїжджі можуть оселитися в селищі міського типу Стара Ушиця – за 10 км від Бакоти, у селі Грушка – за 3 км від водосховища або в Домі мандрівника – садибі на Бакоті у селі Гораївка. На іншому березі розташована туристична база на 200 місць. З розваг, окрім відвідин джерел та монастиря, доступні велотури, катання на катамаранах, моторних човнах, катерах.

Проте насамперед Бакота – рай для любителів наметів просто неба.

Детальніше – читайте та дивіться у відео на сайті Хмельниччина туристична.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook