Новини
Хмельниччина туристична

Стару хату у селі на Хмельниччині перетворили на туристичний об’єкт

Хату у селі Маліївці на Кам’янеччині, якій півтори сотні років, відреставрували чоловік та жінка: Андрій і Валерія. Тепер вона називається «Садиба Андрія», розповідає господар. За його словами, хату та подвір’я привели до ладу три місяці тому, і тепер приймають тут туристів.

Хата, якій приблизно півтора століття, і яка, за словами господаря Андрія, належала двом хазяям, теслям та ковалям, які приїхали в Маліївці працювати на Пана Орловського, тепер у власності його і дружини Валерії.

Сама я з Київщини, приїхала сюди, коли почалась війна. Якось потихеньку почали розвиватися, купила тут будинок, якому більше, ніж 100 років. Почали реставрувати це все, і нам почало це подобатися, вирішили якось дати нове життя цьому всьому. Тому що історія, вона повинна запам’ятовуватися і вона повинна передаватися від батька до дитини, – розповіла журналістам Суспільного Валерія.

Матеріали для ремонту хати і підсобних приміщень, кажуть господарі, використовували старовинні, а не сучасні. Тому “Садиба Андрія” – це підсилення туристичною простору, розповідає заступниця директор Малієвецького музею з наукової роботи Олена Радзивіл:

Це така супер-туристична родзинка. Крім того, господар, який викупив хату, дуже грамотно підійшов до самої ідеї оновлення цієї маєтності. Він не зробив, як зараз – купили стару хату, переробили, зробили супер-євроремонт. Долівка – земляна. Єдина новація, вона просочена лляною олією. І це, певною мірою, консервує її, але там питома автентична земляна долівка. Стіни – без жодного цементу, тільки природні матеріали, які використовувалися теж в оздобленні стін. Крита вона черепицею. Тут прекрасне саме подвір’я, дуже гарне ландшафтне розташування. І я вважаю, що це просто перлина для нашого села і для оздоблення його.

Посередині хати – коптильня, що дуже не характерно для будинків середини XIX – початку XX століття на Поділі. Валерія розповідає: до того, як вони придбали будинок, в ньому мешкала лисяча родина. А старі дерев’яні меблі поїв шашіль. Таких сусідів довелося довго позбуватися, каже жінка.

Половину цих речей було тут, половину ми привозили з різних сіл. Тобто від моєї бабусі, від бабусі мого чоловіка. Це все реставрувалося, випалювалося, лакувалося.

За словами Валерії, тепер це хата-музей місцевих старожитностей, куди люди приїжджають відпочити.

Директорка Малієвецького музею Анастасія Донець розповідає: можливо, саме ця садиба стане локацією для проведення гастрономічного батлу з назвою “Зелений. Білий. Червоний”:

Ми маємо три борщі: білий, червоний і зелений. Чому б не влаштувати такий батл? Чому б не зробити такий день борщів?

З датою влаштування борщового батлу поки не визначилися, але це станеться незабаром.

Детальніше – у сюжеті Суспільне Хмельницький

Читайте також: Новий піший туристичний маршрут розробили на Хмельниччині

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook