Новини
Хмельниччина туристична

У селі на Кам’янеччині викупили всі будинки

У селі Гораївка Староушицької громади, що на Хмельниччині, розкупили всі хати. Будинки купують і вимушені переселенці, які тимчасово мешкали в “Бакота хабі” після початку повномасштабного вторгнення, і туристи, які приїжджали сюди відпочивати, а тепер самі приймають гостей.

За словами голови громадської організації “Територія” Андрія Захарка, також відомого як Andriy Zoin, місцевість поблизу Дністра завжди приваблювала туристів, але в селах для них не було інфраструктури. Тепер ситуація змінилась.

Наразі тут розкуплені всі будинки. Є десь чотири-п’ять людей, які вже приймають туристів, – розповів Андрій журналістам Суспільне Хмельницький.

Переселенка з Харкова Аліна Олійник в “Бакота хабі” цього року за грантові кошти реалізовує соціальні проєкти, що стосуються реабілітації й відпочинку військовослужбовців та ветеранів війни. Вона працює разом з іншими членами громадської організації “Територія” й над іншими проєктами. З початку повномасштабного вторгнення оселилася у Гораївці, де створила хостел для туристів.

Голова громадської організації “Територія” Андрій Захарко каже: в “Бакота хабі” проводять профорієнтаційні майстер-класи та воркшопи для ВПО. Також тут влаштовують резиденції для художників. У Гораївці вони залишили свої роботи: мурали на хатах, парканах чи криницях. Такі художні пленери планують продовжувати.

Фокус теми буде переселення, тому що в Бакоті було три хвилі переселення. Перша – 1982 рік, коли затопили Бакоту, люди переїхали в інші села, друга – 2014, третя – 2022. Художники, які приїдуть, будуть переосмислювати, рефлексувати цими темами й малювати свої роботи, – поділився планами Андрій Захарко.

Голова Староушицької громади Анатолій Тимчук розповів: представники громадської організації “Територія” та сільської ради у співпраці створили для туристів мапу муралів. У громаді їх є понад пів сотні, усі вони мають різну тематику.

Детальніше – у сюжеті.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook