Новини
Культура

Портрет невідомої, написаний у XIX столітті, хочуть придбати для музею на Хмельниччині

Директорка Малієвецького обласного історико-культурного музею оголосила збір коштів на придбання портрета, написаного у XIX столітті. За словами керівниці музею, хто саме зображений на портреті, будуть з’ясовувати після того, як його придбають. Купити витвір мистецтва хочуть, щоб поповнити музейну колекцію.

Малієвецький обласний історико-культурний музей офіційно почав свою роботу 1 січня 2022 року. Саме тоді було набрано штат працівників з 12 осіб. За цей час колектив музею зробив чимало як для відновлення-реставрації приміщень та їх унікального оздоблення, так і для популяризації культурної установи. З абсолютно медичного простору колективу закладу вдалося організувати простір музейний. Нагадаємо, до квітня 2021 року в палаці був розташований реабілітаційний центр допомоги дітям, хворим на туберкульоз. Наразі музей-маєток у Маліївцях називають одним з найвідвідуваніших у Хмельницькій області.

За цей час музейні фонди поповнили зокрема робочим столом з кабінету графа Ксаверія Орловського та старовинною графською печаткою. Також на початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну саме у Малієвецькому музеї знайшли прихисток евакуйовані з Київщини коні унікальної – поліської – породи. На різдвяні свята у маєтку працювала резиденція Святого Миколая, а саму територію оголосили такою, де “зима затримується довше”. Як аргументи приводили такі:

  1. У нас довше лежить сніг. Не смійтесь. Коли в місті його нема, у нас є. А в Кам‘янці-Подільському ще й тепліше завдяки Товтрам. Тому зимою у нас більша вірогідність побачити зиму.
  2. Водоспад в кризі і бурульках. Він не замерзає, але стає казковим.
  3. Різдвяний настрій в палаці. Цього року ми так постарались з декором, що самі в шоці. Дуже гарно і не попсово.
  4. Купити смачних гарячих ребер в Міцівцях на «Айріс» і там же затаритись ковбасою на свята.
  5. Коляда в етно хаті.

Але все це вже в архіві здобутків музею, а в планах – придбати для музейної колекції жіночий портрет XIX століття.

Ми його вже забронювали, антиквар згодився почекати і зробив знижку, так як це для музею. Ціну тут писати не буду, зроблю окремий чат. Хто хоче стати новорічним меценатом і внести свою часточку у придбання цього портрету – пишіть сердечки або плюсики в коментарі. Ця мила пані дуже пасуватиме Малієвецькому палацу,написала директорка музею Анастасія Донець.

Попередньо йдеться про роботу художника Яноша Ромбауера.

Хто зображений на портреті та який стосунок до маєтку Орловських має ця пані, у музеї не знають.

На фотках – я і Ксюха. А на портреті якась нєізвєсна падруга. Ми падругу вже охрестили Ксюхою і дуже хочемо її викупити. Не того, шо вони – одне ліцо, а тому, що це чудовий портрет 19 століття, і він нам до музейної колекції дуже пасуватиме. Ну а Ксюхі просто буде приємно))Ну а коли купимо, то зробимо дослідження і вияснимо, хто така ця «Ксюха» з 19 століття. А вам таке траплялось, щоб портрет і знайома людина – одне обличчя?прокоментувала бажання придбати портрет для музею його директорка Анастасія Донець.

Охочі допомогти з придбанням портрета невідомої, “схожої на Ксюху”, можуть знайти реквізити для донатів на сторінці директорки Малієвецького музею.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook