Цвіте і смердить: хмельничани вкотре поскаржилися на стан води у Південному Бузі (ФОТО)
Цього року мешканці Хмельницького уважні до стану головної водойми міста, як ніколи. Чи то дається взнаки війна, через яку більшість містян не мають можливості виїхати на відпочинок в інші області або країни, тож шукають локації для релаксації поблизу. Або ж стан водойм у місті дійсно настільки погіршився, що мовчати про це людям уже несила.
Скарги на те, що вода у Південному Бузі далека не лише від ідеалу, а й від більш-менш пристойного стану, лунають у місті майже все літо – відколи почався купальний сезон. Мертва риба, жахливий запах, вода, схована під густим покривом зелені – про це хмельничани написали у соцмережах десятки дописів. Час від часу у водоймі можна побачити черепах, які харчуються рибою, яка не вижила.
Розповідали і про несподівані знахідки, виявлені в одній з приток Південного Бугу – мертву козу.
У Хмельницькому в Південному Бузі навіть кози дохнуть, – сумно пожартували тоді у соцмережах під відео, яке можна переглянути за посиланням у телеграм-каналі Хмельницький Secret.
Днями у спільноті Департаменту інфраструктури міста Хмельницького опублікували серію фото з “квітучою” водою в Південному Бузі.
Ріка Південний Буг в Хмельницькому….. напевно всі каналізації там, собака залізла в воду, ледве відмив…. така смердюча вода, – прокоментував фото їх автор.
У Департаменті відповіли:
Така ситуація склалася через низький рівень води у водоймищі, єдиний вихід – чекати опадів.
Хмельничани відреагували. Традиційно і серйозно і з гумором:
А може просто треба виконувати свої обов’язки? Точки, де скидають каналізаційні стоки, всім відомі + перекрита невеличка дамба, яка регулює скид води, хтось теж тут писав про це. Ніякої інформації про розв’язання цих проблем, в групі Департаменту не надходила. Під лежачий камінь вода не тече.
Останній раз річку НОРМАЛЬНО чистили на початку 80-х років минулого століття. Поганому танцюристу завжди щось заважає.
Якщо собака заліз, то не все так погано.
Можливо, пес таким чином хотів покінчити з життям?
Якщо пес виліз, то не все так погано
Собака, певне, думав що то не вода, а просто трава така на землі росте.
Собака мисливська, вона залізла, бо виконувала команду. А публікація направлена на розв’язання проблеми в нашій громаді. Я вже живу багато років і пам’ятаю цю річку дуже давно. Раніше такого не було, а якщо деякі підприємства (це вже було в наші часи) зливали нечистоти, то була реакція.
1000000 відсотків Правда!!!! Дуже смердить річка!!!!
Що кажуть екологи
«Цвітіння» води – масовий розвиток фітопланктону, який викликає зміну кольору води і погіршує кисневу забезпеченість поверхневих вод.
«Цвітіння» води – це природне явище, яке проявляється в зміні забарвлення води внаслідок масового розмноження мікроскопічних водоростей. Вода з прозорої стає мутнувато-зеленою, а незабаром і зовсім набуває яскраво – зеленого кольору. Масове розмноження фітопланктону викликає зміну забарвлення води. Синьо-зелені водорості поширені в стоячій воді, в ставах і ріках, що повільно течуть.
Якщо вода починає «цвісти», вона набирає неприємного запаху, а риба потерпає від нестачі повітря.
Дуже шкідливим є надмірне «цвітіння», яке значно погіршує якість води та умови життєдіяльності організмів у водоймах, порушує гідрохімічний режим, створюючи дефіцит кисню. Шар води, що «цвіте», може досягати 10-15 см завтовшки. При цьому виникає задуха риби і вона гине, роз’яснили на сайті Держекоінспекції Сумської області.
До слова, днями у парку ім. М. Чекмана у Хмельницькому на водоймі встановили аераційний фонтан вартістю майже у 50 тисяч гривень. Як кажуть у комунальників, він змушуватиме воду рухатися і тим сами насичуватиме її киснем.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook