COVID-19 на Хмельниччині: понад пів сотні летальних випадків та нові обмеження у громадах
За два дні тижня, який почався з посилення карантину на території Хмельницької області, внаслідок ускладнень від COVID-19 померло загалом 62 мешканці краю. У Славуті мобільний госпіталь, який розгорнули на території міської лікарні, вже готовий у випадку потреби приймати хворих. А в громадах Хмельниччини влада вводить додаткові обмеження, аби запобігти подальшому стрімкому поширенню захворюваності на коронавірус.
Новий штам – новий спалах
Протягом березня у Хмельницькій області зафіксували стрімкий стрибок захворюваності на COVID-19. Всього за місяць зафіксували 16 765 випадків хвороби, підтверджених лабораторно. За словами лікарів, це може бути пов’язано з новим, “британським” штамом хвороби, який був зафіксований у всіх областях держави. Характерними для нього є короткий інкубаційний період, важчий перебіг хвороби та молодший вік інфікованих.
Більшає і летальних випадків внаслідок захворювання на COVID-19. Так протягом понеділка та вівторка на Хмельниччині зафіксували, відповідно, 29 та 33 смерті через ускладнення, спричинені коронавірусом. Остання цифра наразі є рекордною для області за весь час пандемії.
Після незначного спаду у перші дні тижня, станом на ранок 7 квітня в області підтверджено лабораторно 921 новий випадок захворювання. “Лідирує”, як і в попередні дні, обласний центр – 293 випадки. У Дунаєвецькому районі – 68, у Волочиському – 50, у Красилівському – 48, в Ярмолинецькому – 47, у Городоцькому – 45, у місті Кам’янець-Подільський – 44.
У решті міст та районів:
- 26 – м. Нетішин
- 29 – м. Славута
- 23 – м. Старокостянтинів
- 32 – м. Шепетівка
- 19 – Віньковецький район
- 17 – Деражнянський район
- 24 – Ізяславський район
- 21 – Кам’янець-Подільський р-н
- 15 – Летичівський район
- 20 – Новоушицький р-н
- 4 – Полонський район
- 12 – Славутський район
- 3 – Старокостянтинівський р-н
- 12 – Старосинявський район
- 14 – Теофіпольський район
- 13 – Хмельницький район
- 30 – Чемеровецький район
- 3 – Шепетівський район
Одужання підтвердили у 841 особи. Ліжкомісця у закладах, що надають допомогу хворим з COVID-19 в області завантажені на 69%.
Летальні випадки за останню добу зафіксовано:
- 4 – м. Кам’янець-Подільський (чоловіки 55, 78, 81 р., жінка 61 р.)
- 1 – м. Славута (жінка 93 р.)
- 2 – м. Старокостянтинів (жінки 72, 84 рр.)
- 4 – м. Хмельницький (жінки 60, 81, 85 рр., чоловік 62р.)
- 4 – м. Шепетівка (жінки 70, 71, 82, 92 рр.)
- 1 – Білогірський район (жінка 72 р.)
- 3 – Волочиський район (жінки 56, 80, 84 рр.)
- 2 – Городоцький район (жінка 60 р., чоловік 81 р.)
- 2 – Дунаєвецький район (чоловіки 47, 67 рр.)
- 2 – Ізяславський район (чоловік 75 р., жінка 79 р.)
- 2 – Красилівський район (чоловіки 61, 77 рр.)
- 1 – Летичівський район (чоловік 63 р.)
- 1 – Новоушицький р-н (жінка 55 р.)
- 2 – Славутський район (чоловік 46 р., жінка 77 р.)
- 1 – Старосинявський район (чоловік 62 р.)
- 1 – Теофіпольський район (жінка 75 р.)
Всього від початку пандемії на території області внаслідок захворювання на коронавірус померли 1280 осіб.
Мобільний госпіталь готовий до прийому пацієнтів
На те, аби встановити намети та повністю підготувати медичне містечко у Славуті, пішло 4 дні. Сьогодні, 7 квітня, до міста приїхав голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій, аби особисто перевірити готовність госпіталю до прийому хворих.
Як повідомили у виконавчому комітеті Славутської міської ради, мобільний шпиталь розгорнули у місті на виконання пункту 3 доручення Прем’єр-міністра України від 17 лютого 2021 року №7237/0/121. Начальником мобільного госпіталю на період його функціонування у розгорнутому стані призначено директора КП «Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова» Леоніда Радзивілюка.
Фото: Славутська міська рада
Ринки – “на винос”, молодша школа – дистанційно
Після ухвалення рішення обласною комісією ТЕБ і НС щодо запровадження на території Хмельниччини обмежень, притаманних для червоної зони, у тергромадах області прийняли свої, додаткові.
Так, у Кам’янці-Подільському нарешті визначилися з тим, як вчитимуться учні 1-4 класів. Попередньо молодшій школі було рекомендовано залишатися на очному навчанні, в той час, як 5-11 класи переходили на навчання дистанційно. Зрештою, на засіданні міської комісії ТЕБ і НС вчора, 6 квітня, прийняли рішення, що школярі молодших класів також вчитимуться вдома. За словами начальника управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради Юрія Пливанюка, таке рішення викликане тим, що, у порівнянні з попередніми періодами, діти почали хворіти на COVID-19 частіше.
Міський ринок на період до 18 квітня працюватиме з суворим дотриманням карантинних вимог, повідомляють у міській раді Кам’янця. Вхід на ринок буде здійснюватися з проспекту Грушевського, вихід – на вулицю Князів Коріатовичів. Торгівля на продуктовому ринку дозволена у звичному режимі, на речовому можна реалізовувати товар “на винос”.
Рішення щодо автомобільних перевезень у місті були прийняті раніше.
На території Хмельницької громади також запроваджено низку додаткових обмежень. Транспорт переходить у режим спецперевезень – пільговики за віком у будні дні зможуть користуватися ним з 10:00 до 16:00, у вихідні та святкові – без часових обмежень. На непродовольчих ринках торгівля здійснюється в режимі адресної доставки, відправки онлайн-замовлень та на виніс.
Також зберігають всі обмеження, запроваджені на території громади раніше.
Аналогічні обмеження діятимуть і на території Шепетівської міської тергромади.
Автор: Тетяна НовакЧитайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter