На облаштування індустріального парку планують витратити 250 мільйонів

Вже навесні у Хмельницькому почнуть розробляти проектно-кошторисну документацію для створення інфраструктури індустріального парку. Він займатиме територію у майже 91 гектар на вул. Вінницьке шосе, 18. Наразі там поки що вільна земельна ділянка промислового призначення.

Це локація на східному виїзді з міста, де розташуються підприємства легкої промисловості, машинобудування та агропереробки. У міській раді планують залучати і внутрішніх, і зовнішніх інвесторів. Наразі вже підписано меморандум з 4 місцевими компаніями.

Маємо певні напрацювання з представниками китайських та турецьких торгово-промислових палат. Для них присутність тут може бути цікавою, оскільки вони планують виходити на український ринок, здешевлювати вартість продукції за рахунок дешевшої робочої сили.  Можливо, тут і ресурси для розміщення виробництва кращі, – коментує начальник управління економіки міської ради Оксана Новодон.

5 лютого індустріальний парк вже включили до реєстру Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Виробники, які працюватимуть на цій території, отримають бонуси на національному рівні. Це, зокрема, безмитне ввезення обладнання. Міська влада ж обіцяє декілька бонусів. Наприклад, зниження ставки орендної плати до 3% від нормативної оцінки землі та допомога у виході на зовнішні ринки.

Очікується, що підприємства індустріального парку забезпечать близько трьох тисяч робочих місць та 50 мільйонів доларів додаткових інвестицій в економіку міста.

Один з тих, хто розглядає можливість розташувати виробництво на Вінницькому шосе, хмельницький підприємець Олександр Білик. У друкарському бізнесі він вже 22 роки. Наразі його підприємство виготовляє продукцію для всіх регіонів України. У майбутньому Олександр Білик планує розширювати бізнес. І саме індустріальний парк, на його думку, матиме для цього найкращі можливості.

Індустріальний парк є цікавим для підприємців, тому що знайти зараз зручне місце для виробництва у межах міста досить складно. Як правило, підприємці стикаються з тим, що треба адаптувати існуючі площі — старі заводи, щось напівзруйноване — під свої нові виробництва. Це набагато дорожчий і довший шлях, ніж побудувати нове. Тому є сенс розвивати індустріальний парк там, де є одразу всі необхідні комунікації, – каже Олександр Білик.

Незабаром у міській раді оголосять конкурс з обрання керуючої компанії для індустріального парку. Вона здійснюватиме загальний менеджмент та залучатиме до парку підприємців. На облаштування ж інфраструктури планують витратити 250 мільйонів гривень з різних джерел фінансування. Очікується, що парк існуватиме 50 років. А за умови успішної роботи — і довше.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

ПриватБанк запускає послугу онлайн-обміну валют у Приват24 та всіх терміналах самообслуговування банку з 00:01 7 лютого 2019 року. Як повідомила прес-служба банку, така послуга буде доступна через інтернет-банк Приват24, мобільний додаток Privat24, і сервіс обміну валют у терміналах самообслуговування. У режимі онлайн можна буде купувати та продавати найпопулярніші серед українців валюти – євро та американський […]

Соціальна мережа Instagram надала офіційну верифікацію акаунту @privatbank_original, який належить ПриватБанку. Як повідомив директор з інновацій банку Єгор Аветісов, офіційна верифікація акаунта банку, що тривала понад півроку, дозволить користувачам мережі бути впевненими в оригінальності та достовірності інформації від банку в Instagram. Також це дозволить ефективно протидіяти фейковим та шахрайським акаунтам у мережі. «Після півроку поневірянь, […]

Понад 210 000 залізничних квитків, 3 тисячі квитків на автобус, і стільки ж на літак придбали подоляни впродовж минулого року за допомогою сервісів ПриватБанку. Окрім того, майже 5000 залізничних квитків на потяг жителі Хмельниччини купили з “гарантованим поверненням”. “Гарантоване повернення – унікальна послуга, – розповідає Віталій Якубовський, керівник напрямку платежів Південно-Західного РУ ПриватБанку. – У […]