Новини
Економіка

Першу сімейну молочну ферму відкрили на Славутчині

У селі Довжки Славутського району відкрили сімейну молочну ферму “Молочні ріки”.

Це стало можливим за підтримки проекту, що реалізується Кластером «Натуральне молоко» та ТОВ «УкрМілкІнвест», повідомляється на сайті ОДА.

“У фермерському господарстві подружжя Котиків сьогодні є понад два десятки корів та телят, а також  20 га орендованої землі в обробітку”, – повідомляють в облдержадміністрації. 

Для функціонування сімейної молочної ферми реконструювали корівник, придбали сучасне обладнання. Ферма оснащена автоматичною системою напування корів, якісним освітленням, автоматизованим доїнням, гумовими килимками для комфорту тварин, танкером-охолоджувачів  та лабораторним обладнанням, що дозволяє фермі досягти якості молока на рівні як мінімум першого сорту.

Важливе питання для будь-якого виробничого бізнесу – реалізація продукції. Сімейна молочна ферма – це вигідний збут молока. У цьому для таких ферм у межах проекту передбачене суттєве сприяння. Зокрема, ТОВ «УкрМілкІнвест» за кожну вироблену літру молока у сімейній молочній фермі, до середньої в регіоні ціни за літр молока, доплачує ще майже одну гривню, за умови  дотримання параметрів якості молока. Компанія планує щоденно отримувати не менше 150-ти літрів молока від сімейної ферми.

«В області на сьогоднішній день вже працює чотири  фермерських господарства сімейного типу з виробництва молока. Відкриття ще однієї сімейної молочної ферми – це створення робочих місць, нового бізнесу, розвиток сільського господарства, району та області в цілому. Ваша ферма є прикладом для інших, адже ви показуєте як не виїжджаючи закордон, можна заробляти і розвивати власну справу в рідному краї”, – зазначив Володимир Кальніченко.

Сьогодні державна політика спрямована на підтримку в першу чергу тих, які вже працюють, для цього діє низка державних програм. Сімейним фермерським господарствам надається підтримка з державного бюджету, вони зможуть одержати відшкодування за придбання насіння, техніки вітчизняного виробництва та скористатись пільговим кредитом, а новостворені господарства – отримати субсидію на гектар землі. Також в області працює Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS