У Хмельницькому 30 військовослужбовців отримали цивільну професію за програмою НАТО | Поділля News
Новини
» Репортаж » У Хмельницькому 30 військовослужбовців отримали цивільну професію за програмою НАТО
Репортаж

У Хмельницькому 30 військовослужбовців отримали цивільну професію за програмою НАТО

В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців вчора, 4 лютого, у Хмельницькому національному університеті відбулася урочиста церемонія закриття регіонального курсу професійного навчання  30 військовослужбовців.

«Програма соціальної адаптації та перепідготовки військовослужбовців проводиться НАТО у співпраці з українським урядом з 2000 року. За цей час у різних містах України програма охопила понад 11,5 тисячі людей. Це – колишні військовослужбовці, які нещодавно залишили лави Збройних сил або інших органів з військовими формуваннями, або ті, хто готується залишити ряди військових у найближчий рік», – пояснює менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців, консультант Управління з питань політичних відносин і політики безпеки Крістофер Штаудт.

За словами пана Крістофера, важливою складовою виконання програми є регіональна диверсифікація. У 2019 році лише два курси з 35 пройшло у столиці, решта – у регіонах, як в обласних центрах, так і в менших містах.   

«Тема курсів та їх специфіка відповідає потребам ринку праці регіону, в якому проводиться кожен конкретний курс. Важливим є не лише навчання, а й подальше працевлаштування випускників програми на цивільному ринку праці, адже саме це є основною метою програми. Ми постійно моніторимо результати. Після закінчення того чи іншого курсу, через 8-9 місяців ми контактуємо з випускниками і цікавимося тим, як склалася їхня кар’єра. В середньому, понад 75% випускників по закінченні курсів протягом кількох місяців знайшли кваліфіковану роботу у цивільному житті. За 2018 цей показник становив 91%», – прокоментував Крістофер Штаудт.

З 2015 року через кризову ситуацію на сході України критерії відбору на курси розширилися. Вони стали доступними для військових, які звільнилися зі Збройних Сил впродовж десяти років, але пізніше були мобілізовані в зону проведення АТО/ОСС.

Основний критерій вибору міст, в яких реалізовується програма – наявність цільової аудиторії в місті та можливість застосувати згодом отримані знання. За роки роботи програми курси проходили у 65 містах, у багатьох з них – неодноразово. Минулоріч таких міст в Україні було 22.

Загалом Програма дає можливість пройти підготовку за такими напрямками, як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден тощо. У Хмельницькому з допомогою центру перепідготовки та соціальної адаптації пройти підготовку можна за спеціальностями:

  • «Менеджмент»;
  • «Облік і оподаткування»;
  • «Телекомунікації та радіотехніка»;
  • «Комп’ютерна інженерія»;
  • «Дизайн».

Саме майбутні дизайнери після тримісячного навчання отримали свої сертифікати та свідоцтва про підвищення кваліфікації вчора у Хмельницькому національному університеті.

За кілька тижнів закінчать навчання військові, які здобували за програмою НАТО інші цивільні професії.

До слова, однією з особливостей навчання, зокрема, військовослужбовців в/ч А-3808 було те, що цьогоріч вони мали можливість освоювати нову професію на базі військової частини, без відриву від несення служби. Таким чином, нову спеціальність вони отримали, ще будучи військовими

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter