Новини
АКТУАЛЬНО

Бюджети громад Хмельниччини продовжують «страждати» від коронавірусу

Медична сфера виявилась неготовою до світової пандемії. Тож, аби забезпечити лікарів та лікувальні заклади усім необхідним, тягар матеріальних витрат взяли на себе місцеві ради. Вони активно виділяють кошти на обладнання, медикаменти, засоби індивідуального захисту для медиків та муніципальні доплати для тих, хто протидіє коронавірусу у їх громадах.

Так, за підсумками трьох місяців (з лютого по травень) члени Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України запланували витратити на заходи із запобігання поширенню COVID-19 37 млн. 397 тис. грн. Про це розповів регіональний консультант із бюджетних питань Юрій Гриневич. Експерт наголосив, що закономірно, що найбільші суми можуть виділити міста обласного значення краю: Хмельницький – трохи більше 26 млн., Старокостянтинів – 4 млн., Кам’янець-Подільський – більше 2 млн., Шепетівка – 620 тис. грн.

Великі ОТГ краю теж активно перерозподіляють кошти: Городоцька ОТГ – 1 млн. 300 тис., Волочиська ОТГ – понад 900 тис. грн., Чемеровецька ОТГ – майже 400 тис. грн. 

«Асоціація міст України вкрай стурбована надзвичайною ситуацією, що склалася в країні у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19. Враховуючи тенденцію поширення інфекції у експоненціальнному зростанні, на медичні заклади значним тягарем лягає навантаження з надання медичної допомоги великій кількості хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19, для лікування яких  необхідно мати у достатній кількості кадрові та матеріальні ресурси» – підкреслив Юрій Гриневич.

На закупівлі міста та громади Хмельниччини (станом на початок травня) уже витратили 30 млн. 866 тис. грн. із запланованого.

Крім того, громади змушені економити. До прикладу, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин зазначав, що у місті є падіння сплат по єдиному податку, землі, нерухомості, ПДФО, тож лише за квітень міська казна витралила близько 40 млн. грн. А місцевий бюджет туристичного  Кам’янця-Подільського за перший квартал року недоотримав 24 млн. грн.

АМУ переконана, що спільними зусиллями органів державної влади та органів місцевого самоврядування надзвичайна ситуація міжнародного значення з коронавірусною хворобою (COVID-19) в Україні  може бути подолана вчасно та з мінімальними затратами.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter