Хмельниччина – на 8 місці в рейтингу регіонів за індексом місцевого благополуччя

Хмельниччина – на 8 місці в рейтингу регіонів за індексом місцевого благополуччя 14 Грудня 2023 564
Статистика

Хмельницька область увійшла до рейтингу регіонів України за Індексом місцевого благополуччя (ІМБ / LWBI – Local Well-Being Index), який є авторською розробкою дослідницької лабораторії Rating Lab та впроваджений на потужностях платформи для онлайн-досліджень Rating Online.

Індекс побудований на результатах опитування майже 9000 респондентів в 22-х областях та м. Києві, які давали оцінки власним містам і селам за 22-ма показниками. Показники за результатами факторного аналізу були об’єднані в 5 складових Індексу місцевого благополуччя:

1.Емоційне сприйняття свого населеного пункту

Включає: силу, красу, жвавість, цікавість, прогресивність, унікальність свого міста/села

2.Рівень цивільної безпеки

Включає: безпеку дітей, пішоходів, безпечність в темну пору доби, екологію

3.Рівень освіти і медицини

Включає: оцінки дошкільних та шкільних закладів, медичних послуг

4.Впорядкованість свого населеного пункту

Включає: архітектуру, чистоту, розвиненість культурного життя, зон відпочинку, громадського транспорту, якість доріг

5.Економічні можливості

Включає: легкість пошуку роботи, ведення бізнесу, розміри доходів у населеному пункті

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ

У загальному аналізі, найкращі оцінки отримало емоційне сприйняття свого населеного пункту (0.7), а найгірші – економічні можливості (-0.9) (значення коливаються від -3 до 3). Емоційне сприйняття – єдиний індекс, де жодна область не отримала від’ємне значення. Рівень цивільної безпеки в середньому по країні оцінили на 0.3 бали, медицини і освіти на 0.2, а впорядкованості на 0.1.

За результатами кластерного аналізу респонденти були розподілені на чотири групи: «оптимісти» (24%), «помірні оптимісти» (30%), «помірні песимісти» (24%) та «песимісти» (22%). За основу розподілу бути взяті такі критерії: оцінка стану справ в Україні, області, населеному пункті; оцінка змін у власному житті; оцінка очікуваних змін у найближчому майбутньому.

Відносно більше «оптимістів» виявилося у Києві (68%), Івано-Франківській (63%), Львівській (62%), Хмельницькій (61%) та Київській (60%) областях. Тоді як найменше «оптимістів» у прифронтових Херсонській (27%) та Запорізькій (31%) областях. На цьому тлі помітно вирізняються Харківська область, де рівень оптимізму (54%) вищий, ніж у сусідній Сумській (41%); а також Дніпропетровська, де рівень оптимізму (51%) вищий, ніж у сусідніх Миколаївській (46%) та Полтавській (45%) областях.

Першість у рейтингу регіонів за Індексом місцевого благополуччя (LWBI) впевнено посідає Київ (0,9 балів за шкалою від -3 до +3). За ним слідують ряд областей, які мають загальне позитивне значення індексу: Львівська (0.4), Івано-Франківська (0.3), Харківська (0.3), Одеська (0.3), Волинська (0.3), Київська (0.2) та Хмельницька (0.2) області.

«Області-середнячки» з більш нейтральними оцінками (значення індексу коливається від +0.1 до -0.1) – це Чернівецька, Черкаська, Рівненська, Вінницька, Тернопільська, Закарпатська, Чернігівська, Дніпропетровська. Ще ряд регіонів отримали від’ємні значення індексу на рівні від -0.2 до -0.3: Житомирська, Полтавська, Кіровоградська та Сумська області. Найгірші оцінки мають Запорізька (-0.5), Миколаївська (-0.5) та Херсонська (-1.0) області.

Київ отримав перше місце за чотирма складовими Індексу, крім цивільної безпеки, за якою першість належить ряду західних областей тоді сама столиця лише в середині списку.

Також Київ – єдиний регіон, де значення Індексу економічних можливостей позитивне, тоді як у решти 22 регіонів – від’ємне.

За типом поселення люди в селах значно гірше оцінили місцеве благополуччя, ніж містяни. Винятком є лише цивільна безпека, де села випередили міста. Чим старші респонденти, тим краще вони оцінили місцеве благополуччя в своїх містах і селах, тоді як молодь давала більш скептичні оцінки. Забезпечені і «оптимісти» також дали найвищі оцінки.

Детальніший аналіз рейтингів областей за компонентами Індексу місцевого благополуччя (LWBI):

ЕМОЦІЙНЕ СПРИЙНЯТТЯ СВОГО НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

Лідерами за емоційним сприйняттям своїх регіонів стали Київ (1.8), Харківська (1.1), Одеська (1.1), Львівська (1.0), Івано-Франківська (0.9) та Волинська (0.8) області.

РІВЕНЬ ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

Лідерами за оцінками рівня цивільної безпеки є ряд західних та центральних областей, а саме: Івано-Франківська (0.9), Волинська (0.8), Львівська (0.8), Тернопільська (0.7), Вінницька (0.7), Хмельницька (0.7), Чернівецька (0.6) та Черкаська (0.6).

РІВЕНЬ ОСВІТИ І МЕДИЦИНИ

Лідерами за оцінками рівня освіти та медицини є Київ (0.9), Чернівецька (0.6), Івано-Франківська (0.6), Волинська (0.5), Одеська (0.4), Львівська (0.4), Хмельницька (0.4) та Рівненська (0.4).

ВПОРЯДКОВАНІСТЬ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

Лідерами за оцінками впорядкованості населеного пункту є Київ (1.0) та Харківська (0.7) область. Відносно високі оцінки (0.4) отримали також Львівська, Одеська та Івано-Франківська області.

ЕКОНОМІЧНІ МОЖЛИВОСТІ

Київ – єдиний регіон, де значення Індексу економічних можливостей позитивне (0.3), тоді як у решти 22 регіонів – від’ємне. Отже, після столиці відносно кращі оцінки за рівнем економічних можливостей мають Київська (-0.5), Львівська (-0.6), Харківська (-0.7), Одеська (-0.7) та Дніпропетровська (-0.8) області.

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Найдешевша кава в Україні – на Хмельниччині 28 Грудня 2023 576 Найдешевша кава в Україні – на Хмельниччині...
Опендатабот опублікували масштабне дослідження середньої вартості філіжанки ...
Ритуальні послуги на Хмельниччині подешевшали на третину 26 Травня 2023 1 271 Ритуальні послуги на Хмельниччині подешевшали на...
Інфляція на Поділлі в квітні становила 0,2%; а загалом з початку року ціни з...
Тваринництво Хмельниччини зростає за рахунок кіз та овець 23 Березня 2021 753 Тваринництво Хмельниччини зростає за рахунок кіз...
Кількість кіз та овець на Хмельниччині за рік збільшилася на чверть до 34,6 ...
Хмельничанам заборгували 10,7 млн. грн заробітної плати 03 Жовтня 2020 1 749 Хмельничанам заборгували 10,7 млн. грн заробітно...
Від початку року на Хмельниччині загальна сума заборгованості із виплати зар...
На Хмельниччині проживає понад 100 тис. безробітних 29 Вересня 2020 668 На Хмельниччині проживає понад 100 тис. безробіт...
Кількість безробітного населення віком 15 років і старше та у віці 15–70 рок...
На Хмельниччині помирає вдвічі більше людей, ніж народжується 22 Вересня 2020 1 056 На Хмельниччині помирає вдвічі більше людей, ніж...
Від початку року у Хмельницькій області померли 11120 осіб, а нородилося 571...
За останній місяць на Хмельниччині подешевшали овочі й одяг 15 Вересня 2020 2 689 За останній місяць на Хмельниччині подешевшали о...
Споживчі ціни в Хмельницькій області в серпні 2020 року порівняно з попередн...
На 26 млрд. гривень товарів і послуг реалізували підприємства Хмельниччини 08 Вересня 2020 1 022 На 26 млрд. гривень товарів і послуг реалізували...
Від початку року промисловими підприємствами Хмельниччини реалізовано товарі...
Дивитись все Дивитись все