Новини
Економіка

Відомого хмельницького виробника м’ясних продуктів оштрафували

За недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення оманливої реклами Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ФОП Рикуна А.П. (м. Хмельницький)  на 5 тис. грн.

Відділення встановило, що етикетки сосисок, виготовлених ФОП Рикуном А.П., з позначенням «Дитячі», містили неповні, неточні відомості щодо особливих характеристик харчового продукту.

Продукція для дітей асоціюється з найвищим рівнем якості: найкращою сировиною, мінімумом добавок, пильним контролем показників безпеки. Адже дитячий організм менш “пристосований” до всіх несприятливих факторів, до того ж для організму, що росте, дуже важливо споживати якісні та натуральні харчові продукти.

До суб’єкта господарювання, який здійснює господарську діяльність з виробництва дитячого харчування, висуваються значно жорсткіші вимоги, ніж до виробників звичайного харчування. Зокрема, вони передбачають отримання додаткових дозволів на випуск такої продукції, отримання та переробку сировини, вжиття особливих санітарних вимог тощо.

 ФОП Рикуном А.П. не проводилась державна санітарно-епідеміологічна експертиза і державна реєстрація зазначеної продукції. Текст етикетки сосисок «Дитячі» не затверджувався центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я. На етикетці сосисок «Дитячі» відсутнє зазначення віку дитини, з якого дозволяється споживання зазначеного продукту.

Проведене Відділенням опитування засвідчило, що 96% споживачів вважають, що продукція з позначенням «Дитячі» має обов’язково проходити державну санітарно-епідеміологічну експертизу та державну реєстрацію в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та повинна відповідати обов’язковим параметрам безпечності та мінімальним специфікаціям якості, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, та бути етикетованим відповідно до вимог Закону України «Про  основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Розміщення позначення «Дитячі» на упаковці продукції могло ввести споживачів в оману, оскільки ця продукція не відноситься до дитячого харчування.

У ході розгляду справи ФОП Рикун А.П. припинив порушення.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter