Аби заробити на продажі липового цвіту, не докладаючи особливих зусиль для його збирання, невідомі особи порізали та поламали дерева на околицях трьох сіл у Віньковецькій громаді. Місцеві кажуть, так нівечать дерева вже не вперше. Екологи ж зазначають, штраф за такий злочин – трохи більше пів тисячі гривень.
Після “заготівельних робіт”, що їх провели невідомі, замість дерев залишилися лише обрубки стовбурів, на яких ще нескоро, а може, й ніколи вже не буде липового цвіту. Замість обривати липовий цвіт, як це роблять зазвичай нормальні люди, “заробітчани” ріжуть дерева по самий стовбур, гілляки забирають, а решту або залишають там же, або підкидають на чужі городи, тож люди мають все це ще й прибирати.
Мешканці села Майдан Олександрівський підозрюють, що нівечить дерева хтось зі “своїх”, проте піймати на гарячому поки що нікого не вдалося. Свою чорну справу “заготівельники” роблять або вночі, або рано-вранці. Вдень же, побачивши селян, тікають.
Дехто з місцевих мешканців ставить до такого вандалізму з розумінням. Мовляв, людям треба на чомусь заробити. Додають, кілограм сушеного липового цвіту коштує 200 гривень.
Минулого року, коли так само понівечили дерева, селяни звернулися до правоохоронців та у сільську раду. Проте результату це не дало ніякого.
Карачієвецький староста Іван Фішерюк зазначив: у всі села, які входять до старостату, яким він керує, передав повідомлення: побачить вандалів, буде розбиратися з ними на місці.
У держекоінспекції ж прокоментували: максимальний штраф за пошкодження дерев становить 510 гривень.
За інформацією Суспільне Поділля
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







