Землі аграрного ліцею на Хмельниччині почали передавати громадянам
Землі, які використовував донині Чорноострівський професійний аграрний ліцей для навчання трактористів й комбайнерів, у травні почали роздавати ділянками громадянам для сільськогосподарських потреб. Про це повідомила директорка закладу Світлана Яремчук. У закладі про такі події дізналися випадково.
Як видно з наказу, Олександру Вікторовичу Обручу надали дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2 гектари у власність. В Україні проживає декілька громадян з ініціалами, вказаними у цьому наказі: у Полтаві, а також у Херсонській й Миколаївській областях.
Землею, про яку йдеться, не розпоряджається Чорноострівська селищна рада. Вона досі офіційно у державній власності. Згідно із законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності” передача у власність або користування таких земельних ділянок дозволена. Розпоряджається ними, відповідно до покладених на нього завдань, Держгеокадастр.
У Головному управлінні Держгеокадстру у Хмельницькій області інформацію підтвердили.
Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області протягом 2021 року надало 31 дозвіл на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність. Зокрема 6825083000:06:006, за межами населених пунктів Захаровецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, – йдеться у відповіді на запит.
Донині ліцей користувався понад 180 гектарами землі за межами Захаровецької сільської ради. Частину землі навчальному закладу, який тоді називався “Чорнооістрівське сільське училище професійно-технічної освіти №16”, передали у 1965 році з фондів колгоспу.
А вже у 1992 році місцевому училищу за рахунок земель запасу Захаровецької сільради відвели ще одну ділянку для організації навчального господарства.
Від 2016 року в ліцеї займаються виготовленням проєкту землеустрою. Щоб згодом ділянці присвоїти кадастровий номер. А отже сформувати об’єкт нерухомості з певними межами, площею та цільовим призначенням й потім зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі. Процес, за словами директорки, постійно затягується, бо йдеться про особливо цінні ґрунти.
Документація вся виготовлена, погоджена тут зі всіма організаціями і відправлена на експертизу в Держгеокадастр України. Вперше з Києва нам її повернули, бо хотіли обґрунтування, чому навчальний заклад має такі землі. Загалом повертали 6 чи 7 разів. Щоразу з іншими зауваження. Тобто таке враження, що не хочуть погоджувати. Зараз ми знову відправлятимемо на експертизу, – каже Світлана Яремчук.
У Держеокдастрі інформують: у 2015 й 2016 роках ліцею справді надали дозволи на розроблення документації із землеустрою.
Водночас в управлінні повідомляють: інформацією щодо укладеного Чорноострівським ліцеєм договору на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування не володіють.
Чорноострівський аграрний ліцей готує трактористів, механізаторів, комбайнерів. Такі спеціальності нині – одні з найпопулярніших на ринку праці. У межах навчальної програми заклад засіває й обробляє землю, збирає врожай. Ще у листопаді 2020 року на заяву представників ліцею в ГУ Держгеокадастру повідомили: для дослідних та навчальних цілей закладу надано земельні ділянки орієнтованою площею 184,2 га.
За словами Світлани Яремчук, готувати фахівців без використання орних земель ліцей не зможе.
Від автора: Поки готувався матеріал, ділянки продовжували роздавати. Станом на зараз, за інсайдерськими даними, встигли роздати на 7 ділянок більше, ніж вказано у запиті
Стокове зображення від Depositphotos
Досвід у журналістиці близько 20 років. У різні часи працювала для інформагентства “Контекст-медіа”, “Суспільне Поділля”, МТРК “Місто”, газети “Експрес”, Громадського радіо, сайтів “Поділля news”, news.km.ua, “Новини Хмельницький”. Блогерка у “Хмельницький постовий”. Учасниця проєкту “Голос місцевих ЗМІ”. Авторка віршів.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook