Новини
Культура

До Списку пам’яток ЮНЕСКО може увійти ще одна пам’ятка археології Хмельниччини

На Хмельниччині спільно з Українським національним комітетом міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС) 22 червня 2017 р. у с. Жванець Кам’янець-Подільського району відбулася виїзна робоча нарада щодо внесення археологічної культури Кукутень-Трипілля до попереднього Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та підготовки облікової документації (номінаційного досьє) на об’єкт Трипільське поселення (урочище Лиса Гора, Щовб) с. Жванець.
В робочій нараді взяли участь: виконавчий директор УНК ІКОМОС, кандидат історичних наук Олена Сердюк, доктор історичних наук, трипіллєзнавець Михайло Відейко, директор музею історико-культурної спадщини PLATAR Інна Подгородецька, головний спеціаліст управління  культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації Валентина Лукашук, завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області, дійсний член УНК ІКОМОС Сергій Шпаковський, головні спеціалісти відділу культури та туризму Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Катерина Олійник, Лілія Пасічник, голова Жванецької сільської ради Олександр Солтинський та громадські активісти.
Під час робочої наради спеціалісти оглянули територію Трипільського поселення та пам’яток культурної спадщини у с. Жванець, ознайомилися з наявною пам’яткоохоронною обліковою документацією, визначилися з термінами виготовлення облікової документації – номінаційного досьє на пам’ятку культурної спадщини, обговорили форми створення заповідної території та інтерактивного музею у селі Жванець та включення об’єкту до європейських туристичних маршрутів.
Трипільське поселення (урочище Лиса Гора, Щовб) у с. Жванець Кам’янець-Подільського району є унікальним значущим об’єктом, що підтверджено археологічними розкопками 1960-70-х рр.. під керівництвом Т.Г.Мовші. Поселення являє собою укріплений ремісничий центр, на якому виявлено 7 унікальних гончарних печей, що були відкриті над зрізами кам’яних кар’єрів. У печах було виявлено розписну та кухонну кераміку IV-III тис. до н.е. Трипільський ремісничий гончарний центр у с. Жванець не має аналогів на теренах Європи. Культурна спадщина Хмельницької області гідна бути представлена в Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Автор: Адміністратор сайту