Дитяча жорстокість: хмельницьких школярів навчали розпізнавати булінг | Поділля News
Дитяча жорстокість: хмельницьких школярів навчали розпізнавати булінг

Усе про булінг та його наслідки учням сьомого класу Хмельницького НВО №5 розповіла представниця головного територіального управління юстиції в області Наталія Фабро.

Дітей розділи на групи. Кожна отримала картки з описом ситуації, де хтось з учнів став жертвою цькування: фізичного, економічного, психологічного. Інколи діти страждали через свою відмінність від інших, пов’язаною з поведінкою, статусом або кольором шкіри. Семикласникам же НВО №5 треба було визначити, хто цькував, хто постраждав та які наслідки цькування.

“У нас в картці випадок фізичного та економічного булінгу. Жертва — хлопчик Саша. Через цькування він став замкненим та невпевненим у собі”, – розповідає про результат обговорення ситуації семикласниця Поліна Пархоменко.

За словами юристки Наталії Фабро, ситуації у картках – цілком реальні історії, які колись трапилися з учнями українських шкіл. З такими проблемами ці діти зверталися на гарячу телефонну лінію. Тепер ситуації надаються для аналізу, щоб інші діти змогли розпізнати булінг у житті.

Учням також продемонстрували соціальні ролики про цькування. Розпізнати булінг діти могли і на прикладах з мультфільмів. Юристка наголошує: від грудня 2018 року за булінг передбачена адміністративна відповідальність.

“18 грудня 2018 року Верховною Радою був прийнятий такий закон, який визначив поняття “булінг” та встановив відповідальність. Саме на цій відповідальності ми і наголошуємо під час заходів “Стоп булінг”. Тому що відтепер цькування є правопорушенням”, – пояснила юристка.

На думку Наталії Фабро, у кожному конкретному випадку до ситуації з цькуванням мають залучатися батьки, соціальні педагоги, школа. І з часом у суспільства може виробитися нульова толерантність до цього явища.

Просвітницький проект “Стоп булінг”, ініційований Міністерством юстиції,  у хмельницьких школах реалізується від вересня 2018 року. У НВО №5 встигли провести уроки з роз’ясненням неприпустимості цькування у більше як 10 класах.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Відповідно до концепції «Нова українська школа» усі першокласники мають бути забезпечені індивідуальними партами. Це мобільні робочі місця, які легко трансформуються для групової роботи. Станом на сьогодні, 15 липня, хмельницькі школи на 80% забезпечені індивідуальними партами, повідомляють у міській раді. Наразі придбано 3298 парт з 4171 запланованих. На закупівлю меблів передбачені кошти з міського та державного […]

Найрозумніші цьогорічні випускники хмельницьких шкіл отримали золоті та срібні медалі. Загалом щасливчиками стали 148 хлопців і дівчат. Найбільшою кількістю нагороджених відзначилися сім навчальних закладів міста, серед яких лідирує ліцей №17. У цілому його учні отримали 24 медалі. Здобуті у наполегливій одинадцятирічній праці відзнаки, під час урочистостей, вручав міський голова. Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

На вчорашній сесії Хмельницької міської ради депутати прийняли рішення про резервування земельної ділянки під новий навчальний заклад. “Ділянка розташована по вулиці Січових Стрільців, – каже міський голова Олександр Симчишин. – Ми дуже добре розуміємо, що навіть відкриття нового НВК, яке добудовується, не забезпечить Озерну освітніми закладами повністю. Тому, цілком можливо, що вже у 2021 році […]