Хмельницького підполковника поліції тримають під вартою

«Ухвалу слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду від 18 травня 2018 року про застосування до А. запобіжного заходу у виді тримання під вартою залишити без змін, а апеляційну скаргу підозрюваного – без задоволення», – таке судове рішення виніс апеляційний суд області, розглянувши скаргу підполковника поліції. Правоохоронця підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».

За версією досудового слідства, посадовець, який займає відповідальне становище,нібито, отримав від свідка у справі неправомірну вигоду в розмірі 2500 доларів США за не притягнення його та колег до кримінальної відповідальності.

17 травня 2018 року підполковнику поліції повідомили про підозру у вчиненні злочину, а 18 травня – Хмельницький міськрайонний суд відправив його під варту. Із таким запобіжним заходом підозрюваний не погодився і подав апеляцію, у якій просив ухвалу суду першої інстанції скасувати і постановити нову, відмовивши в обранні щодо нього запобіжного заходу –  тримання під вартою. Таке прохання мотивував, зокрема, порушеннями кримінально-процесуального законодавства, недоведеністю ризиків, визначених ч.1 ст. 177 КК України, безпідставним розміром застави – 200 прожиткових мінімумів.

Заслухавши думки учасників судового процесу й перевіривши матеріали кримінального провадження, колегія суддів дійшла до висновку, що скарга задоволенню не підлягає. Серед іншого в ухвалі суд зазначив, що слідчий суддя обґрунтовано обрав підозрюваному такий запобіжний захід, адже, перебуваючи на волі, маючи високе службове становище, він може незаконно впливати на свідків, судових експертів і інших учасників провадження та має можливість виїхати за кордон.

А можливість саме такого розміру застави передбачає ч. 5 ст. 182 КПК України – у виключних випадках, якщо суддя встановить, що застава у зазначених п. 2 ч. 5 ст. 182 КПКУ (від 20 до 80 розмірів прожиткового мінімум) межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов’язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.

«Тому слідчий суддя, з урахуванням особи підозрюваного, його майнового стану, фактичних обставин кримінального провадження, прийшов до правильного висновку, що розмір застави в межах визначених  п.2 ч.5 ст.182 КПК не зможе забезпечити виконання підозрюваним обов’язків, передбачених КПК України та визначив заставу у розмірі двохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352400 грн.», – ідеться в ухвалі апеляційного суду.

Прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області

Схоже

На Хмельниччині 15 серпня у селі Верхняки Старокостянтинівського районі виникла пожежа господарчої будівлі. Негайно до місця виклику було направлено одне відділення 19 ДПРЧ міста Старокостянтинів. На момент, коли вогнеборці приступили до боротьби із полум’ям, пожежа була площею 12 кв.м. Оперативними діями фахівців вогонь вдалося локалізувати о 09:24 та повністю ліквідувати о 09:29. Окрім того, рятувальники […]

15 серпня на Хмельниччині виникла пожежа господарчої будівлі в селищі Жилинці Шепетівського району. Негайно на місце події прибуло чергове відділення вогнеборців 21-ї державної пожежно-рятувальної частини. Площа пожежі на момент прибуття вогнеборців становила 12 кв.м. Через сильне задимлення рятувальники працювали в засобах індивідуального захисту органів дихання та зору. Завдяки оперативним і професійним діям бійцям вдалося локалізувати […]

У Хмельницькому районі у селі Кудринці 13 серпня о 14:34 виникла пожежа допоміжної споруди житлового сектору. Вогнем знищено покриття, перекриття. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем  Збиток – 18 000 гривень. Пожежу ліквідовано 4ДПРЧ, 1 ДПРЧ.  На місці пожежі травмовано і врятовано 80-річного громадянина. Того ж дня у Красилівському районі у селі Закриниччя, о 09:20 виникла пожежа […]